هفته المپیک از اول تیر ماه در ایران آغاز می شود

هفته المپیک از اول تیر ماه در ایران آغاز می شود

سخنگوی کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک از برپایی هفته المپیک از اول تیر ماه امسال به مدت یک هفته و بازدید اعضای این کمیسیون از اردوی تیم های ملی اعزامی به بازی های 2018 اندونزی خبر داد.

«آرش میراسماعیلی» به  ایرنا گفته است: هفته المپیک در ایران با همکاری بزرگترین نهادها و سازمان های اجتماعی نظیر شهرداری، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان، محیط زیست، نیروهای مسلح و فدراسیون های ورزشی برنامه‌ریزی و برگزار می شود که امیدواریم امسال بیش از گذشته با نمایان کردن جلوه همبستگی و همکاری ملی، در پایان انسجام و نشاط را در بین تمامی اعضای جامعه شاهد باشیم.
هفته المپیک از جمعه هفته جاری به طور همزمان در تهران و سایر استان های کشور آغاز می شود و تا هفتم تیر ماه ادامه دارد.
دبیر ستاد اجرای هفته المپیک گفت: بر این اساس افتتاحیه هفته المپیک روز جمعه اول تیر ماه جاری جاری با برگزاری دو همگانی مردان در تهران و سایر استان های کشور آغاز می شود.
میراسماعیلی به نامگذاری روزهای هفته المپیک اشاره کرد و افزود: شنبه دوم تیر روز «المپیک و محیط زیست»، سوم تیر «المپیک و کودکان»، چهارم تیر «المپیک جوانان، دانشجویان و سربازان»، پنجم تیرماه «المپیک و رسانه» ، ششم تیر ماه «المپیک زنان» و هفتم تیرماه به نام «المپیک پیشکسوتان، قهرمانان و اسوه های جنگ و جهاد» نامگذاری شده است.
وی اضافه کرد: سال های گذشته یک روز به المپیک اختصاص داشت اما کمیته بین المللی المپیک موسوم (IOC) به کشورهای عضو اجازه داد تا برنامه های خود را به مدت یک هفته برگزار کنند و ایران نیز برای چندمین بار برنامه های خود را در طول هفته برگزار خواهد کرد.
روز المپیک به مناسبت گرامیداشت تاسیس «آی او سی» در 23 ژوئن 1894 با هدف اجتماع مردمی در سطح جهان برای تحرک، کسب تجربه و اهمیت به ارزش های المپیک و به عبارتی برتری، دوستی و احترام نامگذاری شد.
سخنگوی کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک درباره اعتبارات برگزاری این هفته گفت: بخشی از این اعتبارات از طریق حامیان و سایر نهادهای درگیر این مناسبت تامین شده است.
میراسماعیلی همچنین خبر داد: از هفته جاری سه عضو کمیسیون ورزشکاران از اردوی تیم های ملی اعزامی به جاکارتا بازدید و چنانچه مشکلاتی وجود داشته باشد از طریق «هادی ساعی» نماینده ورزشکاران در هیات اجرایی کمیته المپیک مطرح و نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 اندونزی از 27 مرداد ماه امسال تا 11شهریور ماه در بیش از 45 رشته ورزشی برگزار می شود.
در آخرین مصوبه ستاد عالی بازی ها در هفته گذشته فهرست ورزشکاران اعزامی با 380 ورزشکار ( 275مرد و 105 زن) در 44 رشته اعزامی از 29 فدراسیون ورزشی بسته شد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار