نمایشگاه نقاشی کودکان آتن با آثاری ازایران آغاز بکار کرد

نمایشگاه نقاشی کودکان آتن با آثاری ازایران آغاز بکار کرد

نمایشگاه بین المللی نقاشی و انیمیشن آتن پایتخت یونان، با حضور حدود 105اثر از ایران و آثاری از 24 کشور دیگر جهان درسالن و موسسه فرهنگی 'میخائیل کوکویانی' آغاز بکار کرد.

آثار کودکان ایرانی از سوی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، مرکز فرهنگی نشر و مدیریت مجلات رشد و با همکاری و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آتن به این نمایشگاه ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاح این نمایشگاه بین المللی صبح روز چهارشنبه با حضور' علی محمد حلمی' رایزن فرهنگی ایران،خانم'رنا دورو' استاندار آتن، مدیرکل وزارت فرهنگ وورزش یونان، جمعی از سفیران کشورهای خارجی، 'محسن چینی فروشان' نماینده سازمان سینمای کودک ونوجوان(سیفژ) و هنرمندان و شهروندان علاقه مند به هنر نقاشی و انیمیشن برگزار شد و در آن بر ضرورت تقویت روح خلاقیت در کودکان و نوجوانان تاکید گردید.

خانم دورو استاندار پایتخت یونان با اشاره به عصر فن آوری و تکنولوژی گفت: استانداری در کنار وزرات فرهنگ و ورزش یونان برای تقویت خلاقیت کودکان تلاش های فراوانی انجام می دهد زیرا آینده نیازمند آموزش درست برای داشتن آینده ای روشن و جامعه ای مملو از صلح و آرامش می باشد.

وی افزود: متاسفانه هنر اولین قربانی اوضاع سیاسی و مشکلات اقتصادی می باشد و این یک رویه غلط است زیرا بدون فرهنگ ، رشد اقتصادی نیز حاصل نخواهد شد و جوامع بسوی صلح پایدار که زمینه توسعه هرکشوری است فراهم نخواهد گردید.

'لفتریس کریجوس' دبیرکل اطلاع رسانی و ارتباطات وزارت فرهنگ و ورزش نیز طی سخنانی گفت: این نمایشگاه و اکران فیلم های انیمیشن در این سطح نوید نشانه علاقه برای تقویت خلاقیت کودکان و نوجوانان می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی گفت: هنر و بخصوص پرورش خلاقیتهای هنری درکودکان و نوجوانان زمینه رشد جوامع را به همراه خواهد داشت و به همین دلیل دولت یونان به رغم مشکلات مالی در حد توان از این برنامه ها حمایت و پشتیبانی می کند.

این نمایشگاه که تحت عنوان 'فست اف فست'( FEST OF FEST ) و با همکاری استانداری آتن و اتحادیه اروپا برگزار گردیده است، برای مدت یک هفته برای بازدید عموم باز می باشد ودرخلال آن نیز پنل های گفتگو و کارگاه آموزشی برگزار و تعدادی از فیلم های انیمیشن کودکان به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

دسته ها: همایش ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار