برنامه والیبال ایران برای بازی‌های آسیایی تغییر کرد

برنامه والیبال ایران برای بازی‌های آسیایی تغییر کرد

برنامه های والیبال ایران برای شرکت در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا تغییر کرد و تیم ملی به جای تیم «ب» در این رقابت ها شرکت می کند.

 این بازی ها از 27 مرداد تا 11 شهریور در کشور اندونزی برگزار می شود. مسابقات والیبال قهرمانی جهان هم از 18 شهریور تا 8 مهر به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار خواهد شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نوشت: به دلیل نزدیک بودن زمان برگزاری این 2 رویداد، مسئولین فدراسیون از چند ماه قبل تصمیم گرفته بودند که تیم «ب» به نمایندگی از والیبال ایران در بازی های آسیایی به میدان برود تا تیم ملی بتواند خود را برای حضور در رقابت های جهانی آماده کند.

فدراسیون والیبال نیز جهانگیر سیدعباسی را به عنوان سرمربی تیم «ب» معرفی کرد و تمرینات این تیم از هفته گذشته آغاز شد. حتی سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم در ادامه بازدیدهای خود از اردوی تیم های اعزامی به بازی های آسیایی، از این تمرینات دیدن کرد.

با این وجود دیروز (سه شنبه) محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان و رئیس پیشین فدراسیون والیبال اعلام کرد که اعزام تیم «ب» به بازی های آسیایی منتفی است و تیم ملی در این رقابت ها شرکت می کند.

یکشنبه سوم تیر و پس از برگزاری مسابقه تیم های ایران و آلمان در لیگ ملت های والیبال، جلسه ای با حضور ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی، سیدعباسی، احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال و داورزنی برگزار شد.

در این جلسه این موضوع مطرح شد که تصمیم گیری برای اعزام تیم «ب» به بازی های آسیایی، برای زمانی بود که والیبال ایران با مشکل مصدومیت بسیاری از بازیکنان خود روبرو نبود. در شرایط جدید اگر قرار باشد کولاکوویچ همه بازیکنان مورد نظرش را به اردو دعوت کند، تعداد بازیکنان با کیفیت باقیمانده به اندازه ای نیست که تیم «ب» بتواند عملکرد خوبی در بازی های آسیایی ارائه کند و این خطر هم وجود دارد که اعتبار والیبال ایران زیر سوال برود.

در نهایت حاضرین در جلسه تصمیم گرفتند که تیم ملی بزرگسالان ایران در جاکارتا به میدان برود. احتمالا فردا (پنجشنبه) جلسه دیگری برگزار می شود تا تصمیم گیری در این خصوص نهایی شود ولی تمرینات تیم «ب» پس از برگزاری جلسه نخست تعطیل شد و به بازیکنان نیز اعلام شده که فعلا قرار نیست تمرینات جدیدی داشته باشند.

از سوی دیگر جام کنفدراسیون آسیا هم از 17 تا 24 مرداد در چین تایپه برگزار می شود. پیش از این قرار بود تیم «ب» در این رقابت ها هم شرکت کند و سپس راهی جاکارتا شود ولی با تصمیمات جدید، هنوز مشخص نیست چه تیمی در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

امروز ایگور کولاکوویچ اسامی 33 بازیکن مورد نظرش را برای شرکت در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان به فدراسیون والیبال ارائه کرده است و قرار است به زودی تمرینات این تیم آغاز شود.

دسته ها: ورزشی

دیدگاه های بازدیدکنندگان

ف نیکو دوشنبه، 03 تیر 98 - 10:04

عالی است مقاله بگذارید

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار