طرح ملی نوروزگاه در 12 استان برگزار می شود

طرح ملی نوروزگاه در 12 استان برگزار می شود

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، شبان میرشکرایی با اشاره به برگزاری طرح ملی نوروزگاه در 12 استان افزود: بزرگترین نوروزگاه کشور و یکی از باشکوه ترین نوروزگاه ها در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: طرح ملی نوروزگاه از 24 تا 28 اسفند ماه در 12 استان کشور برگزار می شود که در استان خراسان رضوی نیز دو شهر مشهد و نیشابور برگزارکنندگان این طرح ملی هستند.

وی در تشریح مهمترین برنامه های این طرح ملی در مشهد گفت: این کلانشهر به دلیل اهمیت و جایگاهی که در کشور دارد و به خاطر حضور میلیون ها زائر و گردشگر در تعطیلات نوروز از اهمیت بسیار برخوردار است و به همین منظور نمایشگاه بزرگی در قالب طرح ملی نوروزگاه در بوستان کوهسنگی برگزار خواهد شد.

میرشکرایی افزود: این نمایشگاه از 24 اسفند ماه 94 لغایت 15 فروردین ماه 95 در بوستان کوهسنگی مشهد برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه مرتبط با طرح ملی نوروزگاه در کشور است در فضایی به مساحت هفت هزار متر مربع و در سه میدانگاه از بوستان کوهسنگی برگزار می شود.

میرشکرایی با اشاره به محورهای این نمایشگاه افزود: سوغات و صنایع دستی، بازی های بومی و محلی، معرفی آداب، سنن و فرهنگ های مختلف مرتبط با نوروز در خراسان رضوی و عروسک گردانی از مهمترین محورهای این نمایشگاه بزرگ است.

وی اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه می تواند باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم مشهد و گردشگران با آئین ها و فرهنگ مرتبط با نوروز در استان خراسان رضوی شود.

این نمایشگاه با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، شهرداری مشهد و دفتر خراسان شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی برگزار می شود.

دسته ها: جشنواره ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار