24 میلیون گردشگر 14 میلیارد یورو وارد اقتصاد ایتالیا می کنند

24 میلیون گردشگر 14 میلیارد یورو وارد اقتصاد ایتالیا می کنند

مرکز مطالعات 'Cna' ایتالیا اعلام کرد که در فصل تابستان امسال بیش از 24 میلیون گردشگر خارجی به این کشور سفر می کنند و در مجموع 14 میلیارد یورو هزینه خواهند کرد.

این مرکز مطالعاتی روز شنبه اعلام کرد: 24 میلیون و 500 هزار گردشگر خارجی تابستان امسال به ایتالیا سفر می کنند در حالی که در تابستان سال 2017 میلادی 23 میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید کرده بودند.

هزینه گردشگران بین المللی در ایتالیا با 10 درصد افزایش نسبت به سال 2017 میلادی به 14 میلیارد یورو خواهد رسید.


به عقیده این مرکز مطالعاتی، 11.5 میلیون گردشگر خارجی از شهرهای هنری از جمله رم، فلورانس، ونیز، ناپل، میلان، ورونا، جنوا، تورین، راونا و پیزا بازدید می کنند.

اغلب گردشگران خارجی که به ایتالیا سفر می کنند از شهرهای هنری و فرهنگی این کشور دیدن کرده و افزایش درآمد ناشی از هزینه جهانگردان در تمام استان ها بویژه در جنوب و مرکز این کشور محسوس بوده است.


بانک مرکزی ایتالیا نیز اخیرا طی گزارشی اعلام کرد که در سال 2017 میلادی دخل و خرج چه از نظر تعداد گردشگران و چه از نظر هزینه ها نسبت به سال 2016 افزایش پیدا کرد.

مازاد درآمد ناشی از پرداختی های گردشگران به اندازه 9 دهم درصد تولیدات ناخالص ملی افزایش داشت.

درآمد حاصل از هزینه گردشگران خارجی طی سال در ایتالیا در سال 2017 میلادی به حدود 40 میلیارد یورو رسید که معادل 2.3 درصد تولیدات ناخالص ملی این کشور است.

در سال 2017 مخارج کلی مسافران خارجی در ایتالیا 7.7 درصد نسبت به سال 2016 رشد کرد. گردشگران اروپایی، مجموعا بیش از 40 درصد از درآمد جهانگردی ایتالیا را تشکیل می دهند. آلمان به همراه آمریکا و فرانسه بزرگترین وارد کننده خدمات گردشگری از ایتالیاست.

مخارج گردشگران آلمانی در ایتالیا 15 درصد نسبت به سال 2016 افزایش یافت. آلمان در سال گذشته دارای بیشترین شمار گردشگران خارجی در ایتالیا بود.
70 درصد گردشگران خارجی که به ایتالیا سفر می کند، اروپایی هستند. گردشگری موسوم به 'ضربتی' روندی رو به رشد دارد و مدت زمان سفر گردشگران از 4.1 روز به 3.6 روز کاهش یافته است و تنها یک دهم گردشگران با یک سفر سازمان یافته به ایتالیا سفر می کند. کارشناسان گردشگری عقیده دارند که صنعت گردشگری دائما در حال دگرگونی و تحول است چرا که باید با احتیاج گردشگران مطابق باشد.

حدود یک سوم از هزینه گردشگران در ایتالیا، صرف غذا در رستوران ها و اغذیه فروشی ها می شود.

به گزارش ایرنا، ایتالیا رهبر جهانی گردشگری غذایی محسوب می شود و در این کشور 60 هزار شرکت کشاورزی بیولوژیکی و 22 هزار مزرعه گردشی و شرکت های مختلف گردشگری دیگر فعالیت می کنند و گردشگران در سفر به ایتالیا بیشترین هزینه را صرف مواد خوراکی می کنند که حتی از هزینه هتل نیز بیشتر است.

 **پایان خبر**

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار