مدیر خانه موزه دکتر معین:جشنواره موسیقی امیرجاهد را در سطح ملی برگزار می کنیم

مدیر خانه موزه دکتر معین:جشنواره موسیقی امیرجاهد را در سطح ملی برگزار می کنیم

مهدی سبحانی مدیر خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد گفت: جشنواره موسیقی امیرجاهد را به صورت گسترده در قالب یک رویداد ملی برگزار می کنیم. 

به گزارش عصر رویداد، نشست خبری دومین جشنواره موسیقی هنرجویی «امیر جاهد» امروز دوشنبه 19 آذر 1397 در خانه موزه دکتر معین و امیرجاهد برگزار شد. 

«مهدی سبحانی» مدیر خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد در ابتدای این نشست خبری گفت: این مجموعه که متعلق به شهرداری است در سال 84 افتتاح شد و حدود سه سال است که با حمایت خانه موسیقی و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران تبدیل به مجموعه‌ای موسیقایی در شرق تهران شده‌است. 

وی افزود: ما بسیار خوشحالیم که هم اکنون در این مجموعه کارگاه‌های مختلف آموزشی در حوزه سازهای ایرانی و سازهای جهانی برگزار می‌شود. 

مدیر خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد خاطر نشان کرد: با توجه به رایزنی هایی که با خانه موسیقی ایران شد ما مراسم نکوداشت مختلفی در این محل برگزار کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی هم از سوی هنرمندان رو به رو شد. 

وی گفت: این مکان یکی از مهم ترین محافل موسیقایی شهر تهران بوده که واقعا جای ارزشمندی است و بسیاری از هنرمندان آن را به عنوان یک مرکز مهم موسیقایی که در گذشته وجود داشته، می‌شناسند.

مدیر خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد گفت : پس از برگزاری دوره اول جشنواره تصمیم گرفتیم این جشنواره را به صورت گسترده در قالب یک رویداد کشوری برگزار کنیم . 

وی اظهار داشت: خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد ، محفل بسیار جالبی برای رفت و آمد اهالی موسیقی و ادبیات از جمله روح الله خالقی و دیگر بزرگان بوده است و می‌تواند کانونی برای برگزاری یک جشنواره مهم چون جشنواره موسیقی امیر جاهد باشد.

به گزارش عصر رویداد دومین جشنواره موسیقی امیرجاهد به همت خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد، همکاری خانه موسیقی ایران و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

**حضور در جشنواره امیر جاهد شرط سنی ندارد

«مهدی بیدگلی» دبیراجرایی جشنواره موسیقی امیر جاهد گفت: امسال با حمایت های خانه موسیقی و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران تصمیم گرفتیم جشنواره را به صورت سراسری برپا کنیم. 

دبیراجرایی جشنواره موسیقی امیر جاهد اظهار داشت: در این دوره از جشنواره ، هنرمندان در بخش دو نوازی، تک نوازی و گروه نوازی آثارشان را ارائه می دهند. 

وی افزود: هنرمندان می توانند در هر سطح و سنی می توانند در جشنواره شرکت کنند که فکر می کنم این موضوع به تنهایی می تواند یک ویژگی مهم باشد. 

**مهلت ارسال آثار 15 دی ماه 97

بیدگلی ادامه داد: فراخوان جشنواره در آذرماه سال جاری منتشر شد که افراد می توانند تا 15 دی ماه نسبت به ارسال آثار خود اقدامات لازم را انجام دهند. 

دبیر اجرایی جشنواره موسیقی امیرجاهد توضیح داد: تصمیم گرفتیم در مرحله دوم که اختصاص به بازبینی آثار دارد سرای محلات شهرداری تهران را در اختیار گروه ها و متقاضیان قرار دهیم تا آنها با شرایط بهتری برای تمرین برنامه ریزی داشته باشند . 

**آیین اختتام جشنواره در تالار ایوان شمس  

دبیراجرایی جشنواره موسیقی امیر جاهد افرود در مرحله سوم به حوزه تئوری موسیقی می پردازیم که در این بخش علاوه بر بررسی آثار اجرایی آزمون علمی از هنرمندان شرکت کننده انجام خواهد گرفت و در نهایت برگزیدگان نهایی برای حضور در جشنواره معرفی می شوند. 

وی توضیح داد: مراسم اختتامیه جشنواره نیز در تالار ایوان شمس برگزار می شود که جزییات آن طی روزهای منتهی به جشنواره اعلام می شود.

در این نشست حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، ابوالفضل رفیع مدیرکل اداره فرهنگی شهرداری تهران، حمیدرضا عاطفی دبیر هنری جشنواره و جمعی از اهالی رسانه حضور داشتند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار