قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

قوهای آوازخوان به تالاب میانکاله رسیدند

قوهای فریادکش آخرین گروه از جمعیت پرندگان مهاجر زمستان گذران در نیمه دوم ماه آذر در تالاب بین المللی میانکاله در شرق مازندران فرود آمدند.

 

به گزارش عصر رویداد از ایرنا، قوهای فریادکش که پرجمعیت ترین گونه پرنده زمستان گذران تالاب ها و آببندان مازندران به حساب می آید، امسال به خاطر آنچه که سرمای زودرس در زیستگاه اصلی در سیبری عنوان شد، دو هفته زودتر برای زمستان گذرانی به مازندران آمدند.

 

قوهای فریادکش آخرین گروه از 90 گونه پرنده زمستان گذران هستند که همه ساله اواخر آذر تا اوایل دی ماه به تالاب ها و آببندان های مازندران می رسند. چنگر نخستین پرنده زمستان گذران است که اوایل مهر ماه به عنوان پیشقراول به این خطه شمال کشور می رسد.

 

اگر چه قوهای فریادکش آخرین مهمانان زمستان گذران در مازندران به شمار می رود، ولی این گونه نخستین گروه از جمعیت 1.5 میلیون بالی مهمان زمستانی است که پیش از فرا رسیدن بهار برای تخم گذاری، مناطق آبچری مازندران را به مقصد سرزمین اصلی در شمال روسیه و سیبری ترک می کند.

 

مازندران با داشتن تالاب بین المللی میانکاله و 800 تالاب و آببندان محلی هر سال در فصل سرد سال پذیرای 150 گونه از زمستان گذران با جمعیت یک میلیون و 500 هزار بال است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار