عوارض خروج از مرزهای زمینی برای زائران اربعین حذف شد

عوارض خروج از مرزهای زمینی برای زائران اربعین حذف شد

رئیس ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: عوارض خروج از مرزهای زمینی برای زائران اربعین حذف شد.

به گزارش عصر رویداد از ایرنا، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین در نشست خبری امروز یکشنبه گفت: با توجه به کاهش هزینه ویزا به مبلغ 199هزار و 875 تومان، بقیه اضافه دریافتی از زائران که قبلا به دریافت ویزا اقدام کرده بودند پس از پایان مراسم #اربعین به حساب آنان مسترد می شود.


معاون سیاسی انتظامی وزیر کشور با بیان این که مدت اعتبار ویزاهای صادره برای اربعین 2 ماهه است، اظهار داشت: روداید اربعین از زمان ورود زائران به عراق به مدت 30 روز سکونت اعتبار دارد.

ذوالفقاری با تاکید بر این که زائران مراقب باشند تا به بهانه صدور ارزان قیمت ویزا گرفتار افراد سودجو و کلاهبردار نشوند گفت: تاکنون 180 هزار ویزای جعلی در مرزهای خروجی کشف و ضبط و از تردد زائران جلوگیری شده است.

وی بیان کرد: هزینه حوادث، بیمه و خدمات درمانی نیز که در زمان های عادی 33 هزار تومان بود بدون هیچ تغییر در ارائه خدمات به رقم 20 هزار تومان کاهش یافته است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: شهرداری تهران همانند سال گذشته درعتبات عالیات به زائران خدمت رسانی می کند.

ذوالفقاری همچنین بیان کرد: 400هکتار پارکینگ خودرو تکمیل وآماده سازی شده است و همچنین روزانه 400هزار بسته آب معدنی بین زائران توزیع می شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین توضیح داد: در راهپیایی اربعین سال جاری  1945 موکب شناسنامه دار ایرانی در داخل ایران و عراق به زائران خدمات می دهند.
وی افزود: ارائه خدمات موکب ها به زائران از دهم تا 23 صفر به مدت 13 روز ادامه دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار