شورای صنفی نمایش در خانه سینما تشکیل می‌شود

شورای صنفی نمایش در خانه سینما تشکیل می‌شود

معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه اجتماعی خود نوشت: شورای صنفی نمایش قرار نیست در جایی غیر از خانه سینما تشکیل شود. دولت متوجه اعتبار نهادهای مدنی هست.

به گزارش عصر رویداد  از ایرنا، «حسین انتظامی» پس از حواشی جلسه شورای صنفی نمایش که به اعتراض خانه سینما منجر شد، در صفحه اجتماعی خود در توییتر نوشت: شورای صنفی نمایش قرار نیست در جایی غیر «خانه سینما» تشکیل شود. با یک خبر نادرست به‌دنبال ایجاد نگرانی‌ صنفی و دوقطبی‌سازی‌اند. دولت متوجه اعتبار نهادهای مدنی هست. من هم که خاستگاه صنفی دارم، در پاسداری از این سیاست دولت جدّی‌ترم چرا که قدر و قدرت نهادهای‌ مدنی را می‌دانم.

در هفته ای که گذشت، در جلسه شورای صنفی نمایش که با حضور سید محمد مهدی طباطبایی‌نژاد، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و نمایندگان صنوف برگزار و مرتضی شایسته با اکثریت آرا به عنوان دبیر شورا در دوره جدید انتخاب شد. مشخص کردن سینماهای سرگروه، دستور جلسه اولین جلسه شورا بود که سینماهای آزادی، کورش، مگامال، ماندانا، ایران، بهمن و فرهنگ به عنوان سرگروه معرفی شدند.
غلامرضا فرجی و محمدرضا صابری از انجمن سینماداران، مرتضی شایسته از کانون پخش‌کنندگان، حسین فرح بخش به نمایندگی از تهیه‌کنندگان و محسن امیریوسفی به نمایندگی از کارگردانان در این جلسه حاضر بودند و طباطبایی‌نژاد در این جلسه از اعضای قبلی شورای صنفی نمایش قدردانی کرد.

به دنبال برگزاری این جلسه، خانه سینما اعلام کرد که نسبت به حواشی این جلسه، در آینده موضع‌گیری خواهد کرد.

متنی که از سوی روابط عمومی خانه سینما منتشر شده به این شرح است؛ «با توجه به نحوه برگزاری و تصمیمات متخذه در جلسه شورای صنفی نمایش مورخ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، به زودی خانه سینما پس از بررسی‌ها و مشورت‌های لازم موضع خود را در قبال رویه‌های غیرصنفی و نامتعارف این جلسه را به اطلاع می‌رساند.

دسته ها: سینما و عکس

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار