شهرداد روحانی، «نی نوا»ی علیزاده را به صحنه می برد

شهرداد روحانی، «نی نوا»ی علیزاده را به صحنه می برد

بنیاد رودکی روز شنبه اعلام کرد: ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی در کنسرت پیش روی خود جز اثر «نی نوا» آثار ماندگار دیگر آهنگسازان ایرانی را نیز در تالار وحدت اجرا می کند.

برپایه این گزارش ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی روز پنجشنبه 15 شهریور با اجرای آثار فاخرو ماندگار آهنگسازان ایرانی در تالار وحدت روی صحنه می رود.

در این اجرا قطعات؛ «نی نوا» به آهنگسازی حسین علیزاده، فانتزی اورتور «پل» به آهنگسازی مهران روحانی، «مرثیه ای برای یک درد ممتد» اثر علی بیرنگ با سولیستی ویولن پدرام فریوسفی،«کنسرتو برای گیتار و ارکستر» به آهنگسازی امیر محمودی با سولیستی گیتار اشکان عقبایی ، سوئیت سمفونی «زندگی» به آهنگسازی عباس علوی و حسین کاج و اجرای آثار دیگری از آهنگسازان ایرانی ، توسط ارکستر نواخته می شود.

** نگاهی به اثر بی بدیل «نی نوا»
به گزارش ایرنا، «نی‌نوا» در مهر ۱۳۶۲ منتشر شد. این اثر را علیزاده برای ارکستر ساخت و به دلیل علاقه به دستگاه نوا، از این دستگاه برای نوشتن این قطعه استفاده کرد و بعد روی آن کار کرده و آن را با ارکستر زهی ادغام کرده‌است.
این اثر را برخی قطعه ای مذهبی می دانند. علیزاده، آئین مذهبی را در کنار سایر ایده‌هایی که داشته، در ساختن این اثر خود الهام‌بخش می‌داند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار