ششمین جشنواره ملی گل گاو زبان در جنت رودبار رامسر برگزار شد

ششمین جشنواره ملی گل گاو زبان در جنت رودبار رامسر برگزار شد

ششمین جشنواره ملی گل گاوزبان عصر جمعه با حضور مسئولین استانی، شهرستانی و استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران و مردم بومی در دهستان جنت رودبار پایتخت گل گاو زبان ایران واقع در شهرستان در رامسر برگزار شد.

این جشنواره همه ساله بر اساس رویکرد دولت تدبیر و امید مبنی بر نشاط اجتماعی، رونق تولید و توسعه پایدار روستاها در مرکز دهستان جنت رودبار شهرستان ۷۰ هزار نفری رامسر برگزار می‌شود.

در حاشیه برگزاری این جشنواره نمایشگاهی از آثار صنایع دستی مردم منطقه در معرض دید و فروش قرار می‌گیرد.

در این جشنواره که با موسیقی‌ها سنتی زنده و جشن و شادمانی مردم همراه بود، عده‌ای نیز به صورت خود جوش نمایشگاهی شامل صنایع دستی، نمد، دست بافته‌ها، گیاهان دارویی و شیرینی‌های سنتی منطقه را به بازدید کنندگان عرضه کردند

در این جشنواره همچنین از تمبر یادبود ششمین جشنواره ملی گل گاوزبان رونمایی شد و مسئولین حاضر در این مراسم امضا و متن‌هایی را به عنوان یادگاری روی لوح مزین به تمبر نوشتند.

دهستان جنت رودبار در شهرستان رامسر با ۴۶ روستا جز اصلی ترین منطقه کشت گل گاوزبان و پایتخت این محصول در ایران به شمار می‌رود.

ییلاق‌های جنت رودبار از جمله اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی، جیرود مناطقی خوش اب و هوا با مناظری بکر هستند و با برخورداری از ابشارهای ازارک، ابشار ریش براز، ابشار هیسیان و ابشار چاردر و اقامتگاه‌های بوم گردی متعدد پذیرای گردشگران بسیاری هستند

دهستان جنت رودبار درفصل های سرد سال دارای جمعیت ۳۰۰ نفری است که در فصل تابستان به طور شناور تا میزان ۱۲ هزار نفر افزایش میابد.

منبع : ايرنا

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار