سمینار باستان شناسی ایران در ژاپن برگزار شد

سمینار باستان شناسی ایران در ژاپن برگزار شد

هجدهمین سمینار سالیانه باستان شناسی پژوهشگران ژاپنی درباره ایران با شرکت 80 نفر از محققان ژاپنی و علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران در توکیو برگزار شد.

به گزارش عصر رویداد، این سمینار را سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن برگزار کرد و برخی از اعضای انجمن فرهنگی ایران و ژاپن، انجمن دوستی موزه شرق باستان توکیو، اساتید دانشگاه های توکای و جوگاکوئن، تعدادی از دانشجویان باستان شناسی و جمعی از علاقه مندان فرهنگ و تمدن ایران زمین نیز در این سمینار شرکت داشتند.

سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن است.

'مرتضی رحمانی موحد' سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو می گوید: از طریق بررسی آثار بجا مانده در اکتشافات باستان شناسی در مسیر جاده ابریشم به نحوه تعاملات فرهنگی میان هنرمندان و صنعتگران دو کشور ایران و ژاپن پی می بریم.

او معتقد است آثار باستانی در موزه 'یوشواین' در شهر 'نارا' موید ارتباطات خوب میان دو ملت ایران و ژاپن است و همکاری های باستان شناسی و فرهنگی بستر مناسبی را جهت تحکیم و توسعه هرچه بیشتر روابط دو کشور در تمامی زمینه ها فراهم می آورد.


همچنین در این سمینار از پرفسور 'اوتسو تاداهیکو' و همکارانش به خاطر تلاش های ارزنده در شناسایی ارتباطات تمدن های باستانی ایران و ژاپن قدردانی شد.

به گزارش ایرنا ، در سمینار باستان شناسی ایران استاد تاکورو اداچی (Takuro Adachi) استاد دانشگاه کانازاوا نیز مطلبی با عنوان بررسی زمانی دوره سوم آهن در تپه های جلالیه گیلان ارایه کرد.


پرفسور سریو هارورا (Seiro Harura) استاد دانشگاه توکای نیز در خصوص تاریخ ایذه در دامنه زاگرس و پرفسور تومیکوهو اوکانو (Tomohiko Okano) استاد دانشگاه آیوآما اکوین نیز درباره تجارت سرامیک چین در خلیج فارس سخنرانی کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار