دومین نمایشگاه «سازخانه » گشایش یافت

دومین نمایشگاه «سازخانه » گشایش یافت

دومین نمایشگاه سازخانه موسیقی در خانه هنرمندان در تهران گشایش یافت.

به گزارش عصر رویداد، نمایشگاه سازخانه به همت خانه موسیقی ایران و با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد عصر امروز -دوشنبه- در خانه هنرمندان در تهران افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور «حمیدرضا نوربخش» مدیرعامل خانه موسیقی ایران ، «دکتر ابوالفضل رفیع » مدیرکل اداره کل فرهنگی شهرداری تهران ، «مهدی سبحانی» مدیر خانه موزه استاد معین و استاد امیر جاهد و جمع زیادی از پیشکسوتان موسیقی، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار شد.

در این مراسم پس از سخنرانی مدیرعامل خانه موسیقی و مسئولان اجرایی نمایشگاه گروهی از نوازندگان رپرتوار شور را اجرا کردند.

همچنین در این مراسم کلیپی از تلاش‌های استاد «محمدرضا شجریان» در حوزه تولید ساز ، پخش شد.

در ابتدای مراسم نیز کلیپی از توضیحات حمیدرضا نوربخش مدیر خانه موسیقی، فرمان مرادی رئیس کانون سازندگان ساز، حمیدرضا عاطفی مدیر اجرایی خانه موسیقی، داریوش النجری دبیر نمایشگاه «سازخانه»، بیاض امیرعطایی عضو شورای خانه موسیقی و شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه و نویدی دبیر اجرایی نمایشگاه همراه با تصاویری از تولید ساز پخش شد.

پیش از آغاز مراسم بروشور ساز‌های ابداعی در اختیار حضار قرار گرفت.

نخستین دوره نمایشگاه اردیبهشت ۸۸ برگزار شد؛ در این دوره به ساز‌های ابداعی توجه بیشتری شده است.

خانه موزه دکتر معین و استاد و امیرجاهد نیز سازهای تولیدی خود را در دومین نمایشگاه ساز خانه در معرض دید عموم قرار داده است.

همچنین دو سالن مخصوص ساز‌های ایرانی و دو سالن ویژه ساز‌های غربی و ابداعی است و در حاشیه این نمایشگاه امکان ارتباط با تولید کنندگان ساز و خریداری آن ساز‌ها نیز میسر است.

در این نمایشگاه سازندگان از اکثر شهرهای ایران حضور دارند و همچنین مراکز فرهنگی مختلفی که دارای کارگاه های سازسازی هستند شرکت کرده اند.

نمایشگاه «ساز‌خانه» از ۲۱ تا ۲۵ آبان ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود که علاقه مندان می‌توانند در این مدت از ساعت ۱۳ تا ۲۰ از نمایشگاه بازدید کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار