دوربین های عکاسی دوره قاجار در کاخ گلستان به نمایش در می آید

دوربین های عکاسی دوره قاجار در کاخ گلستان به نمایش در می آید

مدیر مجموعه جهانی کاخ موزه گلستان گفت: برگزاری سه نمایشگاه ویژه اسناد، قالی و عکس از برنامه های آتی این مجموعه است. همچنین 29 دستگاه دوربین عکاسی متعلق به دربار قاجار در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

به گزارش عصر رویداد، مسعود نصرتی به خبرنگار ایرنا گفته است: در نمایشگاه دوربین های قاجار که زمستان امسال برگزار می شود دوربین هایی به نمایش گذاشته می شود که شاهان و درباریان قاجار در این کاخ برای عکاسی استفاده کرده بودند.


مدیر مجموعه جهانی کاخ موزه گلستان افزود: در نمایشگاه عکس که سه روزه خواهد بود ،  43 قطعه عکس مربوط به حوالی تهران که در دوره قاجار گرفته شده است در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

نصرتی گفت: تا پایان سال نمایشگاه های قالی با موضوعات مختلف در این مجموعه به طور مداوم برگزار می شود.


مدیر مجموعه جهانی کاخ گلستان چندی پیش به ایرنا گفته بود: داخل موزه این مجموعه حدود 82 هزار شیء به نمایش درآمده و هنوز بخش زیادی از موجودی مخازن آن در بخش اشیا و آثار فیلم و موسیقی به در معرض دید علاقه مندان قرار نگرفته است.


مجموعه کاخ گلستان، یادگاری به جای مانده از ارگ تاریخی تهران، محل اقامت سران زندیه و سلسله قاجار و از زیباترین و کهن‌ترین بنای پایتخت ایران به شمار می‌آید.


سابقه تاریخی ارگ سلطنتی به روزگار صفویه می رسد که مکان تاریخی آن از شمال به خیابان و میدان امام خمینی (ره)، از غرب به خیابان خیام، از شرق به خیابان ناصرخسرو و از جنوب به خیابان پانزدهم خرداد و میدان ارگ محدود بود.


دوم تیرماه 1392 هجری خورشیدی در سی و هفتمین نشست سالیانه کمیته میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در کامبوج، کاخ گلستان به عنوان میراث بشری به ثبت رسید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار