حضور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در قبله تهران

حضور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در قبله تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در شب هفتم محرم با حضور در شهرستان ری که به قبله تهران معروف است، در مراسم غبارروبی ضریح حرم حضرت عبدالعظیم حسنی شرکت کرد.

به گزارش عصر رویداد ، «محمدجواد حق شناس» علاوه بر زیارت حرم عبدالعظیم بر سر مزار آیت الله سیدحسین حسینی اثنی عشری از علمای بزرگ و از موسسان هیئات مذهبی در شهرستان ری حاضر و فاتحه قرائت کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران همچنین ضمن بازدید از محوطه اطراف حرم حضرت عبدالعظیم بر سر مزار برخی از چهره های مذهبی، فرهنگی و ملی کشور از جمله «ستارخان» سردار ملی از مبارزان دوران مشروطه حاضر و ضمن قرائت فاتحه، یاد آنها را گرامی داشت.

وی پیش از حضور در مراسم غبار روبی ضریح حضرت عبدالعظیم، علاوه بر بازدید از محوطه بازار قدیمی ری با کسبه و بازاریان نیز دیدار و درخصوص مسائل مختلف اقتصادی، صنفی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان ری با امنای بازار به گفت و گو نشست.

تعدادی از اعضای انجمن شهر تهران (شورای قدیم شهر تهران) نیز در این دیدار حضور داشتند و در خصوص مسائل فرهنگی و صنفی کلانشهر تهران و ری با این عضو شورای اسلامی شهر تهران، خاطراتی از تهران قدیم، عملکرد انجمن شهر، آیین ها و فرهنگ های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی مردم در ناحیه ری را بیان کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همچنین در این بازدید چند ساعته در شهرستان ری با اقشار مختلف مردم از جمله فرهنگیان، بازاریان، ورزشکاران این منطقه نیز دیدار و در خصوص مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی جنوب پایتخت گفت و گو کرد.

وی همچنین با حضور در «حسینیه فاطمیه» از هیت های مذهبی و باسابقه شهرستان ری، در آیین سوگواری هفتمین شب محرم شرکت کرد و در جمع عاشقان اباعبدالله الحسسین(ع) به عزاداری پرداخت.

محمدحسین مقیمی استاندار تهران و هدایت الله جمالی پناه فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این مراسم حضور داشتند.

حق شناس همچنین در آیین عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) در «هیات ورزشکاران و پهلوانان شهرستان ری» شرکت کرد و با جمعی از ورزشکاران و کشتی گیران کشور از جمله پهلوان «محمدمحمودی» از خیرین نیکوکار و پیشکسوتان کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی ناشنوایان کشور دیدار کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر با انتشار فیلمی از مراسم غبار روبی ضریح حضرت عبدالعظیم حسنی در شهرری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام این بیت شعر را نوشت: «چه خوش بود که بر آید به یک کرشمه دو کار / زیارت شه عبدالعظیم و دیدن یار»

دسته ها: جشنواره ها

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار