انگور ملایر؛ یک گام تا ثبت جهانی

انگور ملایر؛ یک گام تا ثبت جهانی

این بار محصول منحصر به فرد انگور نام «ملایر» را در عرصه جهانی مطرح کرد و موجب شد پای سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد(فائو) به این شهرستان باز شود و حالا تنها یک گام تا ثبت جهانی خوشه های زرین باقی مانده است.

به گزارش عصر رویداد از ایرنا ، معرفی انگور ملایر در سطح جهان و ایران، ثبت حق مالکیت جهانی برای برند انگور ملایر، ایجاد زمینه ارتباط بین باغداران، محققان و صنعتگران این محصول در سطح ملی و بین المللی از جمله اهداف این اقدام است که ساکنان دیار زرخیز ملایر بسیار امیدوار به ثبت جهانی انگور هستند.

2 سال پیش بود که موسسه پژوهش های اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به ثبت جهانی انگور ملایر در سازمان جهانی فائو اقدام کرد و با تلاش های شبانه روزی پرونده آن تکمیل و به این سازمان ارسال شد که پس از بررسی ها و طی مسیری طولانی، مرحله نخست این به تایید فائو رسید و حالا پرونده در مرحله سوم و نهایی قرار دارد.

حالا مهرماه فرا رسید و نمایندگان و کارشناسان سازمان جهانی فائو از امروز 25 مهر به مدت 2 روز برای بررسی و تایید نهایی پرونده ثبت جهانی انگور ملایر به این شهرستان سفر کرده اند.

با حضور نمایندگان فائو در ملایر بررسی پرونده ثبت جهانی انگور دره جوزان ملایر زیر ذره بین می رود و مسئولان و دست اندرکاران این شهرستان که از سال 95 تمام توان و همت خود را برای کسب این عنوان جهانی به کار گرفتند، بسیار امیدوارند که با تایید نظر فائو برند انگور را منحصر به خود کنند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر که در کنار مجموعه این سازمان هر آنچه در چنته داشتند، برای فائو جمع آوری کردند، در این باره به ایرنا گفت: حالا شمارش معکوس برای ثبت جهانی انگور دره جوزان ملایر به صدا درآمده و امیدواریم در کسب این نشان بین المللی موفق باشیم.

علی مروت‌ امیری با بیان اینکه به مدت 2 روز میزبان نمایندگان رسمی سازمان جهانی فائو و متخصصان موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی وزارت جهاد کشاورزی هستیم افزود: در روز نخست فیلم تهیه شده توسط سازمان جیاس(نظام‌های میراث کشاورزی مهم جهانی) برای مهمانان نمایش داده می شود.

وی ادامه داد: کارشناسان فائو و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از باغ‌ های داربستی نمونه ملایر، پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر، ایستگاه تحقیقات انگور و تعدادی از واحدهای فرآوری کشمش و نمونه در صادرات کشمش بازدید می کنند.

امیری ادامه داد: با حضور این کارشناسان جلسه راهبردی برنامه افق پنج ساله کشاورزی و باغداری شهرستان ملایر برگزار می‌ شود.

تعامل مستمر با متخصصان وزارت جهاد کشاورزی و اقدامات کارشناسی صورت گرفته منطبق بر شاخص ها و استانداردهای فائو را از جمله مهمترین گام های برداشته شده برای ثبت جهانی انگور ملایر عنوان کرد.

همچنین این نکته قابل ذکر است کشمش که یکی از فرآورده های مهم انگور ملایر است، حدود 3.86 درصد از کشمش صادراتی ایران در سال های گذشته از طریق گمرک ملایر به کشورهای مقصد صادراتی صادر شده است.

بازارهای هدف صادراتی کشمش ملایر 26 کشور جهان که مهمترین این کشورها عراق، روسیه، اکراین، لیبی، قزاقستان، بلاروس، رومانی، هند، کره جنوبی و ایتالیا است.

حال که انگور ملایر در بوته آزمایش سازمان فائو قرار گرفته است و به ایستگاه آخر برای قرار گرفتن در بین سایر میراث کشاورزی مهم جهانی رسیده است، در صورت تایید، این فرصت نابی در سال «حمایت از کالای ایرانی» برای شتاب بخشیدن به روند اقتصادی، معیشت، تولید و اشتغال منطقه است.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار