آثار بازگشتی از موزه لوور لانس در تهران به نمایش درآمد

آثار بازگشتی از موزه لوور لانس در تهران به نمایش درآمد

شاهکارهای هنری دوران قاجار که حدود سه ماه با عنوان نمایشگاه «امپراطوری گلهای سرخ» در موزه لوور-لانس فرانسه به نمایش درآمده بود، پس از بازگشت در تهران در معرض دید عموم گذاشته شد.

نمایشگاه «امپراطوری گل های سرخ» از هشتم فروردین 97 به مدت سه ماه، در موزه لوور لانس فرانسه میزبان علاقه مندان به هنر ایرانی بود.

برپایی این نمایشگاه در راستای قرارداد همکاری است که میان موزه لوور و سازمان میراث ‌فرهنگی کشورمان در سفر ژانویه 2016 دکتر روحانی به پاریس به امضا رسید.

آثار این نمایشگاه هنری، اواخر مردادماه به ایران بازگردانده شد و امروز، چهارشنبه، در کاخ گلستان به نمایش درآمد.

19 اثر از شاهکارهای هنری منحصر به فرد کاخ گلستان شامل هشت تابلوی نقاشی رنگ و روغن و آبرنگ، یک آلبوم که عکس های آن توسط ناصرالدین شاه گرفته شده است به همراه دوربین عکاسی، تاج مسی مربوط به آقا محمدخان، دو جلد قرآن نفیس خطی که یک جلد آن در دو برگ کتابت شده و 6 مرقع به خط های ناصرالدین شاه، میرزا بابا و محمد باقر، اسدالله شیرازی، اسماعیل جلایر و جعفرخان نگاشته شده، در این نمایشگاه ارائه شده است.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه از امروز چهارشنبه 21 شهریور به مدت یک هفته تا چهارشنبه آتی در سالن نمایش موزه مردم شناسی کاخ گلستان میزبان علاقه مندان خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

آخرین اخبار